Emekli 900 lirayı bekliyor

Ülkemizde yaklaşık 11 milyon insanımızı ilgilendiren bu durum ile ilgili, emekli maaşlarının ödendiği kuruluşlar ile bankalar arasındaki anlaşmanın karşılığı olarak emeklilere promosyon ücreti verilecekti. Daha önce yapılan açıklamalar doğrultusunda emeklilerin promosyon ücretinin kesin belirleneceği tarih olarak Haziran ayı denilmişti.
Promosyon adı altında yapılan bu çalışmaya göre bankalarla çalışma ve sosyal yardım bakanlığı arasında sürekli süren ve ödenecek promosyonun ne kadar olacağına kadar gelip dayanan görüşmeler vardı ve ödenmesi ile ilgili artık tarih verilmeye başlanmıştı.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra biraz rafa kalkmış gibi görünen fakat emeklilerin sürekli konuyu araştırıp yetkililere ulaşmaya çalışması ile tekrar hararetlenen çalışmalara ve çok teyit edilmese de özellikle internet medyasının verdiği haberlere bakılırsa promosyonun herkesin beklediği gibi fix 900 lira olmayacağı maaşa göre kademelendirileceği, yüksek maaş alanların daha fazla promosyon alacakları hatta parasını bankada daha fazla bekleten emekliye daha fazla ödeme yapılacağı belirtiliyor. Şimdi daha çok bayrama kadar bu anlaşmanın ete kemiğe bürüneceğinden bahsedildiğini de ekleyelim.

Aslına bakılırsa bir banka ile üç yıllık maaş müşterisi anlaşması yapanlar için bankalar zaten daha önce promosyonlar yapıyordu ve hala bazı bankalar yapmaya devam ediyor, farklı olan promosyon miktarının artmasıydı tüm bankaları bu işin içine koymasalar bazı özel bankalar ve bankalarla bu işin daha kolay yürütüleceği anlaşılıyor.

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

You may also like...

Bir Cevap Yazın